APTGF150A120TG
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGF150A120TG
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 200 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP4
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 350 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 961 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 10.2 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 200A 961W SP4
Contact Now
IGBT Module NPT Half Bridge 1200 V 200 A 961 W Chassis Mount SP4