TCR2LN32,LF
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.28V @ 150mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TJ)
Package / Case : 4-XFDFN Exposed Pad
Protection Features : Over Current
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.2V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 200mA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable
Current - Quiescent (Iq) : 2 µA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : -
Series : TCR2LN
Supplier Device Package : 4-SDFN (0.8x0.8)
Mfr : Toshiba Semiconductor and Storage
Output Configuration : Positive
Base Product Number : TCR2LN32
Description : IC REG LINEAR 3.2V 200MA 4SDFN
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 4-SDFN (0.8x0.8)