S-814A31AMC-BCVT2G
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S-814A31AMC-BCVT2G
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.44V @ 60mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Protection Features : Short Circuit
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.1V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 110mA
Current - Supply (Max) : 40 µA
Voltage - Input (Max) : 10V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable
Current - Quiescent (Iq) : 500 nA
Package : Tape & Reel (TR)
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : 45dB (100Hz)
Series : S-814
Supplier Device Package : SOT-23-5
Mfr : ABLIC Inc.
Output Configuration : Positive
Base Product Number : S-814
Description : IC REG LINEAR 3.1V 110MA SOT23-5
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 110mA SOT-23-5