BV2HD045EFU-CE2
Input Type : CMOS
Fault Protection : Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Output (Max) : 21A
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 6V ~ 28V
Package / Case : 16-LFSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Ratio - Input:Output : 1:1
Output Type : N-Channel
Interface : -
Number of Outputs : 2
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Series : Automotive, AEC-Q100
Voltage - Load : -
Supplier Device Package : 16-HSSOP-C
Mfr : Rohm Semiconductor
Rds On (Typ) : 45mOhm